Český pohár - Císařská louka Praha

Kanoisté Tatranu Sedlčany zahájili v Praze na Císařské louce novou sezónu. V sobotu a neděli se bojovalo o body do Čs. poháru ve všech věkových kategoriích, na trati 5 km.

První den se jela novinka v podobě intervalového startu. Nejlépe si vedl v kategorii žáků Vojta Hlaváček, který s převahou vyhrál.

Kristýnka Brunová jela svůj první závod za starší žákyně, kde je několik skvělých děvčat, která jsou o rok starší a jsou hodně ambiciozní. Napoprvé to zvládla dobře,obsadila 3 místo.

Skvěle si vedl i Lukáš Hes, který dojel v kategorii dorostu na 4 místě.

Ani ostatní závodníci se neztratili a získali poměrně dost bodů.Byl to podivný závod, závodilo se jenom s časem a to každý neumí, je to o vůli.

V neděli byly hromadné starty, to byly souboje, to bylo soubojů na 8 obrátkách. Skvěle si opět vedl V. Hlaváček, který zhruba od poloviny tratě už všem soupeřům ujel.

V žákyních měla vyhrát znovu neporazitelná Krpatová z USK Praha. Závod i tak začal, jenže po 3 obrátce začala Brunová ?zlobit?. Krpatová i Šerá z Olomouce se snažily Brunové udržet na vlně. Nebylo to nic platné, do cíle přijela Brunová s velkým náskokem. To byl šok, to byla nádhera.

Další drama se odehrávalo v dorostu. Ve hře o medaile byl opět L.Hes. Skvělým závěrem vybojoval 3 místo O to bylo větší zklamání, když se bezprostředně po závodě dozvěděl o své diskvalifikaci za podjetí bójk. Ne všem se dařilo.

Několik závodníků Tatranu se při soubojích v obrátkách "cvaklo". Ostatní se proti sobotě zlepšili a proto první start v sezóně lze považovat za úspěšný.V polovině května jsou další závody v Račicích.

Od/kdy: 
18. Červen 2006
oddíly: