Harmonogram podzim 2008

Rád bych vás seznámil s programem kanoistiky na období zhruba dvou měsíců.

 

Kadaň

6.-7. září pojedeme na český pohár do Kadaně, kde se pojedou tratě na pětiset, tisíc a tři tisíce metrů a benjamínci na pětiset a dva tisíce metrů. Časový pořad a další podrobnosti naleznete na nástěnce v loděnici. Do Kadaně by měli jet všichni závodníci od žáků až po dospělé, a měli by absolvovat všechny tratě včetně 3000 metrů. U benjamínků navrhuji dobrovolnou účast, na které se budeme průběžně domlouvat. Způsob dopravy upřesním v průběhu příštího týdne. Dá se předpokládat, že se pojede vlastními auty (pokud neseženeme více místní dodávkový automobil). Cestovné alespoň s části u soukromých aut proplatím. Ubytování je zajištěno, jako v loňském roce, v tělocvičně. Plánovaný odjezd do Kadaně je v pátek 5.9. nejpozději v 16 hodin. Nakládání lodí proběhne ve čtvrtek.

 

Týn nad Vltavou

19. září  Mistrovství světa v maratonu. Všichni naši benjamínci se na požádání organizátorů zúčastní v odpoledních hodinách slavnostního zahájení MS, při kterém budou defilovat na lodích před hlavní tribunou. Po dohodě s organizátory odjedou společně se závodníky s Týna nad Vltavou závody.

 

Pardubice

27.-28. září se koná Mistrovství ČR v maratonu. Závodu se zúčastní všechny věkové kategorie včetně benjamínků. Předpokládáme odjezd v sobotu časně ráno, pravděpodobně autobusem. Další podrobnosti upřesním později.

 

Velká cena Sparty

4.-5. října Velká cena Sparty. Dobrovolná účast závodníků, doprava na vlastní náklady. Na těchto závodech bývají vždy pěkné ceny.

 

Memoriál Bóži Karlíka

11. října Memoriál Bóži Karlíka na Častoboři. Zúčastní se všichni závodníci. Přivítáme výpomoc rodičů, která je k uspořádání závodů nezbytná.

 

Tréninky

Pro kategorii žáků, žákyň a dorostenek je rozepsaný tréninkový plán na období od 20.8.-11.10.  Tento tréninkový plán sestavil Martin Dvořák. Pokud budete dodržovat stanovený trénink můžete předpokládat výrazné zvýšení vaší výkonnosti. Kostru tohoto tréninkového plánu využijeme i pro benjamínky.

 

Diáře…K dispozici jsou obyčejné diáře, do kterých si můžete dobrovolně zapisovat vaši veškerou sportovní činnost – jedná se pouze o zjednodušenou formu tréninkových deníků, a tak mi postačí, když do uvedeného dne pouze napíšete např. : kajak 45 min, posilování vlastní vahou 5 min, běh 15 min, plavání 50min, fotbal 30 min, atd….

 

Rád bych vám ještě připomněl, že je škoda nevyužít součastného teplého počasí, a také vašeho volného času. Proto vás nabádám využít dosavadních tréninků, které jsou u mládežnických kategorií stanovené na pondělí až čtvrtek od 17 hod. Na základě společné domluvy se budeme rozhodovat zda od počátku školního roku neposuneme tréninky na 16. hodinu.

 

Tělocvična

Od začátku listopadu předpokládáme jednou nebo dvakrát týdně tělocvičnu jako v předchozích letech.

 

Plavání

Jako v minulých letech budeme jezdit plavat do bazénu ve Smilovicích. Plavání bude zahájeno od poloviny října jedenkrát týdně, a dvakrát týdně od poloviny listopadu do konce února.

 

Bruslení

Bruslení bude od 17. října vždy v pátek od 15:30-16:30. Pokud bude o bruslení malý zájem zrušíme jej.

 

Sauna

Nabízím závodníkům bezplatné využití sauny nebo pouze za malý poplatek. Sauna bude v provozu od začátku října.

 

Sponzorství

Přes zimní období bychom rádi sehnali další peníze, abychom si mohli dovolit zakoupit alespoň dvě až tři zcela nové lodě značky Sharp pro benjamínky, a možná pak jednu novou C1 a K1.  Určitě bychom přes zimu chtěli zadat výrobu nových kraťasů a dresů, v předchozí kombinaci modrá – černá. Proto se obracím na všechny závodníky a zvláště pak rodiče, aby se pokusili nějaké finance pomocí sponzorských smluv sehnat. Je několik variant, které rád vysvětlím a potřebné doklady rád vyplním. Sponzorovi můžeme nabídnou reklamu na dresech, a nebo i velké tabule na fotbalovém nebo zimním stadionu.

 

Jiné

Zjistěte si U Petra Sůsi zda máte zaplacené poplatky za tento rok (400Kč, sourozenci každý 300Kč), popřípadě zaplaťte.

 

Stará loděnice

V loděnici máme trvalý nepořádek – snahou všech závodníků by měla být v tomto směru větší zodpovědnost!!!

S okamžitou platností zakazuji v loděnici nechávat přes noc kola a další cenné předměty. Pokud dojde ke krádeži, cenu vám neuhradíme.

Uložení lodí – do konce září bude proveden podrobný soupis všech lodí, případné vyřazení nepoužívaných atd. Znovu se pokusíme, aby každá loď měla své trvalé místo s vlastní cedulí. Do konce září se rovněž pokusíme vyřešit uskladnění pádel. Možná, že některý z rodičů by dokázal vyrobit vhodné držáky, které by mohli být uloženy vedle lodí.

 

Znovu připomínám zvláště u mladých závodníků, pořídit si na svá auta vhodné držáky na lodě.

 

Od čtvrtka 21.8. budu tři týdny mimo Sedlčany, a proto tréninky povede Zdeněk Štůla, a jako důležité považuji, aby po tuto dobu vypomohli u mládeže i jiní trenéři, případně i starší závodníci. Podrobnosti budu se všemi domlouvat telefonem.

 

Upozornění pro rodiče

Na tom jakých výsledků závodník dosahuje záleží velkou měrou na rodičích. Žádám proto rodiče o spolupráci, tzn. aby dohlédli na co nejčastější účast svých dětí na trénincích a vyvíjeli různé rodinné sportovní aktivity. Tím mám na mysli např. společné projížďky na kole, nebo běh, ale také běh závodníka s doprovodem rodiče na kole… Toto je nesmírně důležité.

 

Na nástěnce bude vyvěšen seznam závodníků, pokud zde bude chybět vaše jméno, nebo jiné údaje obratem je doplňte!

 

Příspěvek na letní soustředění

Podle zjištění je možné požádat u sportovců, kteří jsou pojištěni u VZP o částečnou úhradu soustředění. Mám připravený tiskopis, který vám pro VZP potvrdím.

 

 

                                                                                                         Láďa Dvořák

PřílohaVelikost
kanoistika_srpen.odt15.55 KB
oddíly: